YDS/YÖK – DİL DİL SINAVI

Rize Yediiklim Akademi

YDS/YÖK – DİL DİL SINAVI

”Başarıya Giden Yolda RİZE YEDİİKLİM AKADEMİ İle Bir Adım Önde Başlayın”

RİZE YEDİİKLİM

ONLİNE KAYIT

Formu doldurarak ön kayıt yaptırın…


Yapacağınız "Online Ön Kayıt" işleminin herhangi bir resmi bağlayıcılığı yoktur. Kayıt formu aracılığıyla tarafımıza gönderdiğiniz, kişisel bilgiler ve iletişim bilgileriniz sayesinde size ulaşarak, istediğiniz takdirde resmi kayıt işleminizi gerçekleştirmemizde kolaylık sağlayacaktır.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.
Onaylıyorum...


DİĞER KURSLAMIZ

Rize Yediiklim Akademi

Bilinmesi Gerekenler

YDS/YÖK – DİL DİL SINAVI

Eğitim ve Başarılarımız

Türkiye’nin En Çok Kazandıran YDS/YÖK-DİL Kurslarında Eğitim

Kurumumuz YDS alanında Türkiye’nin en önde gelen kurumları arasında yer almaktadır. Amacımız profesyonel eğitim kadromuz ve kalitesiyle onaylanmış yayınlarımızla öğrencilerimizin YDS’de başarılı olmalarını sağlamaktır.

YEDİİKLİM AKADEMİ olarak fark yarattığımız en önemli nokta; YDS’de hedeflediğiniz puanı elde etmenizde %86 oranında başarıya ulaşmamızdır.

YEDİİKLİM AKADEMİ, YDS programlarının öne çıkan özelliği; zengin içeriği ve alanında uzman kadrosuyla öğrencilerine nitelikli ve ihtiyacı karşılayan bir eğitim sunmasıdır.

Programlarımızda kullanılan materyaller YEDİİKLİM YAYINCILIK kalitesiyle onaylanmış kendi kaynaklarımız ve siz değerli öğrencilerimizin faydalanabileceği diğer ek kaynaklardır.

”Alanında uzman, deneyimli öğretmenlerimiz ve profesyonel eğitim anlayışımızla sektörde fark yaratmaktayız”

Bilinmesi Gerekenler

YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan merkezi bir sınavdır. 2013 yılında eski KPDS, ÜDS, KPSS İngilizce ve TUS İngilizce sınavları yerine tek sınav olarak ÖSYM tarafından uygulanmaya başlanmıştır. YDS ilk kez 7 Nisan 2013 Pazar günü gerçekleştirilmiştir.

e- YDS Nedir?

ÖSYM tarafından bilgisayar üzerinden (elektronik sınav) yapılan Elektronik Yabancı Dil Sınavların (e-YDS) ilk uygulaması 20 Eylül 2014 tarihinde yapılmıştır.e-YDS, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviyesi Tespit Sınavı (YDS) ile eşdeğerdir. e-YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklar. YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklarla aynıdır.Aynı dilden her ay düzenlenen YDS’ye yılda sadece 1 kez girilebilir. e – YDS’ye katılan bir aday, yılda 2 kez yapılan normal YDS’ye başvuru hakkına ayrıca sahiptir.

YDS Yılda Kaç Kez Yapılır?

YDS her yıl genellikle Mart ve Eylül aylarında olmak üzere yılda 2 kez yapılır.

YDS Hangi Dillerde Yapılır?

YDS İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça için yılda 2 kez, bunun dışındaki diller için her yıl ilkbahar döneminde yapılacaktır.

YDS’de Soru Sayısı ve Sınav Süresi Nedir?

Soru sayısı 80 ve Sınav süresi 180 (3 saat) dakikadır. (4 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşecek olan YDS’den itibaren sınavlarda optik form dağıtılmayacak olup işaretlemeler kitapçık üzerinden yapılacaktır.)

YDS Sınavından Alınan Puan Ne Kadar Geçerli Olur?

YDS’nin belirli bir geçerlilik süresi yoktur. Kurumlar kendileri süre tanımlayabilmektedirler. Ancak dil tazminatı almak isteyen adaylar 5 yıl süreyle puanlarını kullanabilmektedirler. 5 yıl sonunda sınava girmeyenlerin dil tazminat ücretleri bir alt seviyeye düşmektedir. Eğer YDS’ye aynı dilden birden fazla kez girilmiş ise alınan puanlardan en yüksek olanı geçerli sayılıp düşük olan puan en son girilen sınavdan alınmış olsa dahi geçersiz sayılır.

YDS Puanı Kimler İçin Gereklidir?

 • Kamu personeli olmak amacıyla KPSS’ye girecek adaylardan çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler,
 • Kamu Kurumların Yurtdışı Teşkilatlarında sürekli göreve atanacak memurlar ile diğer kamu görevlileri,
 • 657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalıştırılacak mütercim veya tercümanlar ile çözümleyici ve programcıları,
 • Doçent, doktora ve sanatta yeterlik sınavına girecek adaylar,
 • Araştırma görevlisi kadrolarına atanmak isteyenler,
 • YÖK kararıyla yurtdışına lisansüstü öğretim görmek isteyenler.
 • Yüksek Lisans programlarına girecek lisans programı mezunları,
 • Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler,
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurt dışı görev vs. nedeniyle dil bilgisi düzeyini düzeyini belirlemek isteyenler,
 • Tıpta Uzmanlık Sınavına (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar,
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor ya da çalışmayı amaçlamıyor olsa da, yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen üniversite ya da yüksek okul mezunları.

YDS Hangi Alanlarda Yapılır?

YDS; ÜDS ve KPDS’nin bileşkesi olarak üç temel bilimden de(fen, sağlık, sosyal) sorular içermektedir. Ancak ÜDS’den farklı olarak YDS’de bilim dalı ayrımı yoktur; hangi alanda eğitim almış olursa olsun, ütün adaylar aynı sınava tabi tutulmaktadır.

Önemli :

1. Kimi üniversiteler (enstitüler) yüksek lisans ya da doktora adayları için getirilen YDS’deki asgari puan barajını yükseltebilmektedirler. Bu nedenle adayların, öğrenim görmeyi düşündükleri enstitüye doğrudan başvurarak yüksek lisans ya da doktora için şart koşulmuş asgari puanları öğrenmeleri yararlarına olacaktır.

2. Bazı üniversiteler yüksek lisans veya doktora başvurusu yapan adaylara, kendi dil sınavlarını uygulayabilmektedir. Bununla birlikte bu tür bir sınavı başaran aday, yeterlik ya da tez aşamasına geldiğinde YDS’ye girmek ve bağlı olduğu enstitü tarafından belirlenmiş olan asgari puanı almak zorundadır.

Yediiklim Akademi’ye Sorulanlar

Akademi’mizi ilgilendiren sorularınız…

Sınıflarınız kaç kişiliktir?

Rize Yediiklim akademi olarak eğitim kalitesine çok önem veriyoruz. bu yüzden sınıflarımız 10 kişilik VIP sınıflardır. Her türlü gerekli detay ve teknolojik cihazlar düşünülerek donatılmıştır.

Online Kayıt yaptırabilir miyim?

Evet… Yenilnen yüzümüzle artık online kayıt yaptırabilirsiniz.

Bunun için web sitemiz menülerinden Online Kayıt formunu doldurup bize göndermeniz yeterli olacaktır. İlgili birim tarafından en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır…