ALES

Rize Yediiklim Akademi

ALES

”Başarıya Giden Yolda RİZE YEDİİKLİM AKADEMİ İle Bir Adım Önde Başlayın”

RİZE YEDİİKLİM

ONLİNE KAYIT

Formu doldurarak ön kayıt yaptırın…


Yapacağınız "Online Ön Kayıt" işleminin herhangi bir resmi bağlayıcılığı yoktur. Kayıt formu aracılığıyla tarafımıza gönderdiğiniz, kişisel bilgiler ve iletişim bilgileriniz sayesinde size ulaşarak, istediğiniz takdirde resmi kayıt işleminizi gerçekleştirmemizde kolaylık sağlayacaktır.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.
Onaylıyorum...


DİĞER KURSLAMIZ

Rize Yediiklim Akademi

Bilinmesi Gerekenler

ALES

Eğitim ve Başarılarımız

Türkiye’nin En Çok Kazandıran ALES Kurslarında Eğitim

ALES’in her yıl bir önceki döneme göre daha zorlaştığı, soru tarzının ve test sisteminin değiştiği görülmektedir. Bu nedenle sınava hazırlanmak için doğru bir eğitim kurumu seçmek zorunluluk haline gelmiştir.

YEDİİKLİM AKADEMİ olarak sınavın içeriğine uygun eğitim programımız ile sizleri ALES’e eksiksiz hazırlamaktayız. Başarımızdaki en önemli unsur birey odaklı ve sistemli bir eğitim programı uygulamamızdır. ALES’e özel öğretmen kadromuzun özverili çalışmaları da bu sistemin en önemli unsurlarından biridir.

Türkiye genelinde 82 şubeye sahip, eğitimde kurumsallığın adı Yediiklim Akademi ALES Kursu, siz değerli öğrencilerimizi bu sınava en iyi şekilde hazırlamaktır.

En İyi ALES Kursunda Eğitim

  • Adayların Branşına ve Matematik Seviyesine Uygun Sınıflar
  • ALES’e Özel Öğretmen Kadrosu
  • Farklı Gruplarda Ders Telafi İmkânı
  • ÖSYM Formatında 10 Adet ALES Türkiye Geneli Denemesi
  • Sınav Yönelik Etkili Eğitim
  • En Yüksek Ders Saat Sayısı Olan ALES Kursu
  • Haftanın 6 Günü Birebir Soru Çözüm İmkânı
  • Haftanın 7 Günü Kütüphane Hizmeti
  • YLSY ve Yüksek Lisans Kadroları Hakkında Mesaj Yoluyla Sürekli Bilgilendirme
Bilinmesi Gerekenler

ALES Nedir?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES), ÖSYM tarafından her yıl iki kez ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde uygulanan bir sınavdır. Bu sınava bir lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunanlar, bir yüksek lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunanlar katılabilir.

ALES’ten elde edilecek puanlar yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, çevirmen ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolara naklen atamalarda, ülkemizde veya yurtdışında lisansüstü eğitim programlarına girişte; YLSY(Yurt Dışına Lisanüstü Eğitim görmek üzere gönderilecek Öğrencileri Seçme Sınavı) programlarına başvuruda kullanılabilir.

ALES’te her biri 50’şer sorudan sayısal ve sözel olmak üzere 2 test grubu mevcuttur. ALES’te 100 soru için verilen süre 150 dakikadır(2,5saat). Sınav sonuçları 5 yıl süreyle geçerlidir. Geçerlilik süresi boyunca alınan en yüksek puan kullanılır.

ALES’te sayısal testi, sıralama, çözümleme, analiz etme, yorumlama ve mantıksal akıl yürütme gibi daha çok ileri düşünme becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır.

ALES’te sözel testi, temel dilbilgisi becerilerinin yanı sıra daha çok sözel akıl yürütme becerilerini ölçmeyi amaçlamaktadır.ALES’te hesaplanacak puan türüne göre çözülen testler ve testlerin ağırlıkları değişmektedir. Eşit ağırlık puanı hesaplanırken sayısal testi %50, sözel testi %50 olarak baz alınacaktır.

Yediiklim Akademi’ye Sorulanlar

Akademi’mizi ilgilendiren sorularınız…

Sınıflarınız kaç kişiliktir?

Rize Yediiklim akademi olarak eğitim kalitesine çok önem veriyoruz. bu yüzden sınıflarımız 10 kişilik VIP sınıflardır. Her türlü gerekli detay ve teknolojik cihazlar düşünülerek donatılmıştır.

Online Kayıt yaptırabilir miyim?

Evet… Yenilnen yüzümüzle artık online kayıt yaptırabilirsiniz.

Bunun için web sitemiz menülerinden Online Kayıt formunu doldurup bize göndermeniz yeterli olacaktır. İlgili birim tarafından en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır…