DGS Dikey Geçis Sınavı

Rize Yediiklim Akademi

DGS Dikey Geçis Sınavı

”Başarıya Giden Yolda RİZE YEDİİKLİM AKADEMİ İle Bir Adım Önde Başlayın”

RİZE YEDİİKLİM

ONLİNE KAYIT

Formu doldurarak ön kayıt yaptırın…


Yapacağınız "Online Ön Kayıt" işleminin herhangi bir resmi bağlayıcılığı yoktur. Kayıt formu aracılığıyla tarafımıza gönderdiğiniz, kişisel bilgiler ve iletişim bilgileriniz sayesinde size ulaşarak, istediğiniz takdirde resmi kayıt işleminizi gerçekleştirmemizde kolaylık sağlayacaktır.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.
Onaylıyorum...


DİĞER KURSLAMIZ

Rize Yediiklim Akademi

Bilinmesi Gerekenler

DGS Dikey Geçis Sınavı

Eğitim ve Başarılarımız

Dikey Geçiş Sınavı(DGS) özverili ve sistemli bir çalışma gerektiren, özel öğretmen kadrolarının vereceği eğitim ile hazırlanılması gereken bir sınavdır. Adaylar için amaç herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümüne yerleşmekten çok, iyi bir üniversitenin iyi bir bölümüne yerleşmek olmalıdır. DGS geleceğinizi şekillendirmenin en önemli adımlarından biridir. Bu yüzden iyi bir kursta eğitim almak çok önemlidir.

YEDİİKLİM AKADEMİ Türkiye genelinde 82 şubeye sahip, DGS kurslarında eğitim sistemini belirlemiş ve sizleri DGS’ye hazırlayıp hayallerinizdeki üniversiteye yerleştirmeyi amaçlamış İzmir’in en başarılı DGS kursudur.

 • Adayların Matematik Seviyelerine Uygun Sınıflar
 • Sınava Yönelik Sistemli ve Etkili Eğitim Anlayışı
 • DGS’ye Özel Öğretmen Kadrosu
 • En Yüksek Ders Saat Sayısı Olan DGS Kursu
 • Haftanın 6 Günü Birebir Soru Çözüm Etütleri
 • Haftanın 7 Günü Kütüphane Hizmeti
 • Farklı Gruplarda Ders Telafi İmkânı
 • ÖSYM Formatında 30 Adet DGS Türkiye Geneli Denemesi
 • DGS Yaz Kampı
 • Uzaktan Eğitim Sistemi
 • DGS Sonrası Ücretsiz Tercih Danışmanlığı
Bilinmesi Gerekenler

DGS Nedir?

Dikey Geçiş Sınavı(DGS), üniversitelerin örgün öğretim yapan iki yıllık meslek yüksekokulu bölümlerinden ya da açık öğretim fakültelerinin iki yıllık bölümlerinden mezun olan veya olabilecek adayların girebileceği bir sınavdır.Bu sınav sayesinde adaylar dört yıllık fakültelerde okuma şansına sahip olabileceklerdir.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), ÖSYM tarafından her yıl Temmuz ayında yapılmaktadır. Sınava katılmak için herhangi bir yaş sınırı, sınav katılma sayısı, alttan ders, staj, mezun olunan yıl gibi kısıtlamalar yoktur.

26 Mayıs 2014 tarihinde yapılan açıklamaya göre DGS’de adaylara Sayısal Yetenek Testi’nde 60 Soru, Sözel Yetenek Testi’nde 60 soru olmak üzere toplam 120 soru yöneltilecektir. Sınav süresi 140 dakikadır.

Bir adayın DGS puanı hesaplanırken testlerde yer alan her bir soru kendi standart puanı ile çarpılır. Buradan elde edilen puana ÖBP(önlisans başarı puanı) 0,6 ile çarpılarak eklenir ve böylece adayın DGS puanı ortaya çıkar.

DGS’de verilen süre Sayısal Yetenek Testi’ndeki sayısal akıl yürütme (sayısal mantık) soruları ve Sözel Yetenek Testi’ndeki uzun paragraf ve sözel mantık soruları nedeniyle yeterli gelmemektedir. Bu yüzden DGS’ye hazırlanırken özel bir eğitim almak; soru tarzını, soruların püf noktalarını ve pratik çözüm tekniklerini öğrenmek bu sınav için verilen süreyi en verimli düzeyde kullanabilmek için gereklidir.

DGS’ye ne kadar iyi hazırlanmak gerektiğinin göstergesi olarak şunu söyleyebiliriz. Bu sınava 2011’de 118 bin kişi katılmış ve 24 bin kişi yerleşmiştir. 2012’de sınava 129 bin, 2013’de sınava 160 bin, 2014’de ise 205 bin, 2015’te 220 bin kişi katılmıştır. Dolayısıyla her geçen sene sınava giren kişi sayısı artmakta olduğundan bu sınava iyi hazırlanma gerekliliği kurs ihtiyacını doğurmuştur.

Yediiklim Akademi’ye Sorulanlar

Akademi’mizi ilgilendiren sorularınız…

Sınıflarınız kaç kişiliktir?

Rize Yediiklim akademi olarak eğitim kalitesine çok önem veriyoruz. bu yüzden sınıflarımız 10 kişilik VIP sınıflardır. Her türlü gerekli detay ve teknolojik cihazlar düşünülerek donatılmıştır.

Online Kayıt yaptırabilir miyim?

Evet… Yenilnen yüzümüzle artık online kayıt yaptırabilirsiniz.

Bunun için web sitemiz menülerinden Online Kayıt formunu doldurup bize göndermeniz yeterli olacaktır. İlgili birim tarafından en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır…