EĞİTİM BİLİMLERİ KPSS-B

Rize Yediiklim Akademi

EĞİTİM BİLİMLERİ KPSS-B

”Başarıya Giden Yolda RİZE YEDİİKLİM AKADEMİ İle Bir Adım Önde Başlayın”

RİZE YEDİİKLİM

ONLİNE KAYIT

Formu doldurarak ön kayıt yaptırın…


Yapacağınız "Online Ön Kayıt" işleminin herhangi bir resmi bağlayıcılığı yoktur. Kayıt formu aracılığıyla tarafımıza gönderdiğiniz, kişisel bilgiler ve iletişim bilgileriniz sayesinde size ulaşarak, istediğiniz takdirde resmi kayıt işleminizi gerçekleştirmemizde kolaylık sağlayacaktır.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.
Onaylıyorum...


DİĞER KURSLAMIZ

Rize Yediiklim Akademi

Bilinmesi Gerekenler

Genel Yet./Genel Kültür KPSS-B

Eğitim ve Başarılarımız

Türkiye’ nin En Yüksek Atama Oranına Sahip Öğretmenlik Kurslarında Eğitim

KPSS Öğretmenlik ve ÖABT sınavı yıldan yıla eklenen dersler, konular ve sistemin sürekli değişkenlik göstermesi nedeniyle adayların sınava hazırlık aşamasında daha fazla zorlandığı bir sınav haline gelmiştir. Sınava katılan aday sayısının artması fakat atama sayısının sınırlı sayıda kalması da adayların kaygı düzeyini ciddi anlamda arttırmaktadır. Ayrıca ÖABT’ de karşılaşılan akademik düzeydeki sorular hazırlık sürecinin zorlaşmasında önemli bir etken olmuştur.

YEDİİKLİM AKADEMİ, sınav sistemine uygun eğitim programları, AKADEMİSYEN ve UZMAN öğretmen kadrosu ile ihtiyacınız olan bilgi – test teknikleri ve sınav sistemine göre uyarlanmış kitap setleri ile Türkiye’nin en yüksek atama oranına sahip KPSS ÖĞRETMENLİK kursu olmuştur. Başarımızdaki en önemli unsur ise birey odaklı ve sistemli bir eğitim sistemi uygulamamızdır.

Eğitimde başarı ve kurumsallığın markası olan YEDİİKLİM AKADEMİ, Türkiye safhına yayılmış 82 şubesinde yürütmekte olduğu KPSS ÖĞRETMENLİK ve ÖABT kursları ile siz değerli öğrencilerimizi sınava en iyi şekilde hazırlamaya devam etmektedir.

Eğitim Modelimiz

 • AKADEMİSYEN ve UZMAN Öğretmen Kadrosu
 • Branşlara ve Matematik Alt Yapısına Uygun Sınıflar
 • Sınava Yönelik Pratik ve Etkili Eğitim
 • En Fazla Ders Veren KPSS Öğretmenlik ve ÖABT Kursu
 • KPSS Formatında 15 Adet Türkiye Geneli Denemesi
 • Uzman Kişiler Öncülüğünde Rehberlik Hizmeti
 • Randevulu Birebir Soru Çözüm Sistemi
 • Ders Telafi Sistemi
 • Haftanın 7 Günü Kütüphane Hizmeti
 • Modern Anfi Sınıflar
 • Öğretmen Atamaları ve Kadrolar İle İlgili Mesaj Yoluyla Bilgilendirme Sistemi
Sıkça Sorulan Sorular

Öğretmen Atamalarında Hangi Puan Türünü Kullanacağım?

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın öğretmen ihitiyacını karşılamak amacıyla her yıl Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmaktadır. Fakat bakanlığın ihtiyacı doğrultusunda farklı dönemlerde de öğretmen atamaları yapıldığı görülmektedir. Öğretmen olarak atanmak isteyen KPSS adaylarının ÖABT sınavına katılmayan branşları P10 puan türünde, ÖABT sınavına katılan branşları P 121 puan türünde branşlarına yönelik olarak istenen puanı aldıktan sonra öğretmen atamalarına başvurması gerekmektedir.

Öğretmen Atamaları İçin Taban Puan Var mıdır? Hangi Puan Türü Kullanılmaktadır?

Öğretmen atamaları için P10 ve P121 puan türü kullanılmaktadır. Her branşın taban puanı, atama döneminde bakanlıkça ilan edilmektedir. Bu taban puanlar genel olarak ataması yapılacak öğretmen sayısına ve branşa bağlı olarak değişmektedir.

Pedagojik Formasyonu Olmayan Fen – Edebiyat Mezunları Öğretmen Olarak Atanabilirler mi?

MEB – Talim ve Terbiye Kurulu’nun 12.07.2004 tarih ve 119 sayılı Kararı ile yeniden belirlenen “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarında Öğretmen Olarak Atanacakların Esas Olan Alanlar ile Mezun Oldukları Yüksek Öğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere ilişkin Esasların 9. maddesinde “Bu Esasların 7. ve 8’inci maddelerinde belirtilen nitelikleri taşıyan potansiyel adalarla ihtiyacın karşılanamadığı atama dönemlerinde sınırlı olmak ve belirtilen nitelikleri taşıyan adayların atamalarından sonra gelmek koşuluyla, ek çizelgede yer verilen yüksek öğretim programlarından mezun olanlardan Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programını tamamlamış olanlar, KPSS den 75 ve daha yukarı puan aldıkları takdirde, pedagojik yönden eksikleri tamamlatılmak üzere alan öğretmenliklerine atanabilirler. Bu şekilde öğretmenliğe atananların Pedagojik Formasyon eğitimleri adaylık dönemi içinde gerçekleştirilir” denilmektedir.

Öğretmen Atamalarında, Eğitim Fakülteleri Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Bölümlerinden Mezun Olanların, Fen – Edebiyat Fakültelerinin Aynı Bölümünden Mezun Olup Pedagojik Formasyon Alanlarına Göre Bir Önceliği Var mıdır?

Orta öğretim alan öğretmenliğine yapılacak atamalarda, eğitim fakültesi mezunları ile Fen – Edebiyat fakültesi mezunu olup Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamlamış olanlar arasında öncelik yönünden bir farklılık bulunmamaktadır. Atamalarda KPSS’ de alınan puan üstünlüğü esas alınmaktadır.

Öğretmen Olarak Atanmak İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Öğretmenliğe ilk kez atanacaklar için 40 yaş sınırı kaldırıldı.

Bilinmesi Gerekenler

KPSS Öğretmenlik ve ÖABT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

KPSS Öğretmenlik ve ÖABT sınavı, ÖSYM tarafından yapılan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan tüm eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapacak olan tüm adayları kapsamaktadır. Üniversitelerin Eğitim fakülteleri ve Fen Edebiyat fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir. KPSS Öğretmenlik sınavında 120 sorudan oluşan Genel Yetenek – Genel Kültür sınavına ek olarak 80 sorudan oluşan Eğitim Bilimleri sınavı yapılır.

Ayrıca 16 Branşta 50 Sorudan oluşan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) uygulanır.

2017 yılında ÖABT; Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği alanlarında yapılacaktır.

MEB tarafından, ÖSYM’ce ÖABT kapsamında sınav yapılmayan yabancı dillerde (Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarından oluşturulan KPSS120 puan türü kullanılacaktır. Bu puanın hesaplanmasında ilgili yılda alınan YDS İlkbahar Dönemi sonuçları kullanılacaktır.

DİKKAT ! : 03 Ocak 2017 ‘de yapılan açıklamada Almanca Öğretmenliği branşında ÖABT sınavı KALDIRILMIŞTIR.

 • Türkçe Öğretmenliğir
 • İlköğretim Matematik Öğretmenliğim
 • Fen Bilimleri / Fen ve Teknoloji Öğretmenliğiu
 • Sosyal Bilgiler
 • Türk Dili ve Edebiyatı
 • Biyoloji Öğretmenliği
 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği
 • Yabancı Dil İngilizce Öğretmenliği
 • Coğrafya
 • Tarih
 • Matematik (Lise)
 • Fizik Öğretmenliği
 • Kimya Öğretmenliği
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlığı(PDR)
 • Sınıf Öğretmenliği
 • Okul Öncesi Öğretmenliği

Yediiklim Akademi’ye Sorulanlar

Akademi’mizi ilgilendiren sorularınız…

Sınıflarınız kaç kişiliktir?

Rize Yediiklim akademi olarak eğitim kalitesine çok önem veriyoruz. bu yüzden sınıflarımız 10 kişilik VIP sınıflardır. Her türlü gerekli detay ve teknolojik cihazlar düşünülerek donatılmıştır.

Online Kayıt yaptırabilir miyim?

Evet… Yenilnen yüzümüzle artık online kayıt yaptırabilirsiniz.

Bunun için web sitemiz menülerinden Online Kayıt formunu doldurup bize göndermeniz yeterli olacaktır. İlgili birim tarafından en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır…